Wyjazd poza miejsce swojego zamieszkania, bardzo często związany jest z koniecznością zapewnienia sobie i swojej rodzinie odpowiedniego noclegu. Jadąc do określonego miejsca, najczęściej wiemy, gdzie będziemy nocować, niekiedy jednak odległość, którą mamy do pokonania, wymaga nocowania „w trasie”. Gdzie można nocować?

W każdej sytuacji sprawdza się hotel, jeśli jednak nie chcemy zjeżdżać za bardzo z naszej trasy i szukać gdzieś w obcym mieście odpowiedniego hotelu, narażając się na trafienie do takiego, który nie spełnia naszych oczekiwań, warto zainteresować się motelem. To równe dobre miejsce noclegowe.

Co to jest motel?

Motele to nic innego jak hotele, usytuowane w okolicach dróg, na których ruch samochodowy jest duży, a więc przede wszystkim w okolicach dróg krajowych, choć nie jest to generalna zasada. Motele – jak sama nazwa wskazuje,kierują swoją ofertę przede wszystkim do zmotoryzowanych.

Usługi świadczone w motelu.

Nie każdy wie, że motel musi posiadać minimum 10 pokoi, w tym pokoje jedno i dwu osobowe. Motel jest ukierunkowany na klientów zmotoryzowanych, z tego miedzy innymi powodu, z reguły posiada parking, na którym bezpiecznie można pozostawić samochód. Oczywiście najczęściej parkingi są dwa – strzeżony i niestrzeżony i od nas zależy, na który się zdecydujemy.

Usługi gastronomiczne.

Chcąc nocować gdzieś „na trasie”, oczekujemy oczywiście wygodnego łóżka, pokoju, łazienki, jednak oprócz tego, trzeba jeszcze coś zjeść. Każdy motel musi prowadzić usługi gastronomiczne nie ma od tego ucieczki, przekraczając drzwi motelu, możemy wiec mieć pewność, że kolacja, czy śniadanie są jak najbardziej dostępne.

Koszt noclegu.

Motel, tak jak każda firma świadcząca usługi hotelarskie, za możliwość noclegu w obiekcie, pobiera stosowne opłaty. Oczywiście są one różne, planując nocleg w motelu i chcąc nocować tanio, warto zorientować się w ofertach kilku miejsc. Kierowcy używający CB radia, mogą dowiedzieć się o tanich motelach od innych, przejeżdżających w danej okolicy kierowców, kierowcy, którzy CB radia nie mają, muszą po prostu sprawdzać oferty i decydować się na najlepszą. Oczywiście oszczędzanie na siłę nie jest do końca sensowne. Jeśli chcemy nocować „na trasie”, możemy mieć pewność, że motele w każdej okolicy mają podobną ofertę, a różnica w kosztach noclegu nie musi przekraczać kilkunastu złotych. Skoro to ma być nocleg na jedną noc, warto się zastanowić, czy nie lepiej zdecydować się na pierwszy motel, który nam się spodoba.

Podsumowując.

Nie zawsze można dojechać z puntu A do punktu B, bez noclegu „na trasie”. Jeśli i nas spotkała taka sytuacja, warto zdecydować się na dobry motel, spędzić w nim noc, a rano kontynuować podróż. Tak jest przyjemnie i bezpiecznie.

Twoja ocena: oceń teraz
Aktualna ocena: 0 - 0 głosów