Sytuacja w naszym kraju jest ostatnimi czasy bardzo napięta. Po pierwsze zaczął już działać program wsparcia socjalnego polegający na wsparciu rodzin posiadających dzieci. Druga sprawa, o której bardzo dużo się mówi to dodatkowy podatek nałożony na banki. Okazuje się jednak, że banki mają również bardzo wiele wspólnego z programem 500 złotych na dziecko.

Zdolność kredytowa a program socjalny dla rodzin

Okazuje się, że banki poważnie biorą pod uwagę uwzględnianie pieniędzy z programu 500+ podczas określania zdolności kredytowej osób ubiegających się o pożyczkę. Wydawać by się więc mogło, iż jest to kolejna korzyść dla beneficjentów programu rządowego.

Rzeczywiście, jeśli mowa o kredycie z krótkim terminem spłaty na małe i średnie kwoty o wiele łatwiej go dostać, jeśli zostanie się zakwalifikowanym do programu 500+. Okazuje się jednak, że niektóre z banków nie są wcale szczególnie chętne, aby zaliczać pieniądze z programu socjalnego do zdolności kredytowej klienta.

Niektóre banki stoją na stanowisku, zgodnie z którym zdolność kredytowa klienta może się zwiększyć tylko wtedy, gdy jego nowy dochód będzie pewny i stabilny. Jeśli zaś chodzi o program 500+ nie wiadomo jak długo będzie on działał. Dlatego też, niektóre banki zupełnie nie uwzględniają tych pieniędzy przy udzielaniu jakiegokolwiek kredytu.

Twoja ocena: oceń teraz
Aktualna ocena: 0 - 0 głosów