Wielkimi krokami zbliża się lato i wakacje. To najwyższy czas na podjęcie decyzji, gdzie spędzić tegoroczny urlop. Zdecydowanie warto zaplanować wypoczynek w najbardziej atrakcyjnym rejonie górskim w Polsce – w Bieszczadach.

Wczasy w Bieszczadach to doskonały wybór dla rodzin z dziećmi. Na pewno nie zaznają tu nudy, gdyż góry bieszczadzkie oferują zarówno turystykę górską, jak i wypoczynek nad jeziorem Solińskim oraz wieczory spędzane przy ognisku. Urokliwe szlaki piesze o różnym stopniu trudności nie są przepełnione turystami. Dzięki temu można zakosztować ciszy, spokoju i rozkoszować się urokliwymi połoninami, szerokimi dolinami, czystym powietrzem i nieskalaną przyrodą.

Jezioro Solińskie to raj dla amatorów sportów wodnych. Zróżnicowana linia brzegowa, nazywana bieszczadzkimi fiordami przyciąga amatorów żeglarstwa i windsurfingu. Jest to największy górski akwen w kraju. Ponadto wraz z jeziorem Myczkowieckim stanowią dwa najbardziej popularne łowiska wędkarskie – krainy lipienia i pstrąga. Natomiast liczne kąpieliska z ratownikami WOPR i dobrze rozwinięta infrastruktura przyciągają plażowiczów.

Na rzece San organizowane są spływy kajakowe i pontonowe. Trasa dostępna do spływu to prawie 450 km! Górny odcinek rzeki ma charakter górski – z malowniczymi zakolami i przełomami. Ponadto na trasie spływu znajduje się wiele atrakcyjnych punktów, które trzeba zwiedzić! Są to m.in. zabytkowe cerkwie w Międzybrodziu i Uluczu, ruiny zamku w Sobieniu i Dąbrówce Starzeńskiej, starówki i zamki w Sanoku i Przemyślu, zamek renesansowy i park w Krasiczynie, a także zamek w Lesku.

Podsumowując, Bieszczady to szeroki wachlarz wariantów spędzania wolnego czasu, dzikość przyrody, gwarancja zadowolenia i niezapomniane wspomnienia.

Twoja ocena: oceń teraz
Aktualna ocena: 0 - 0 głosów