Narzędzia marketingowe stały się powszechnie dostępne. W dzisiejszych czasach kampania reklamowa może zostać przeprowadzona samodzielnie. Ważne jest jednak to, aby posiadać minimalną wiedzę z tego zakresu. W innym przypadki skutki promocji mogą być odwrotne – bardzo często jest tak, że nieumiejętne promowanie witryny kończy się nałożeniem filtrów przez wyszukiwarkę. Sprawia to, że nasza strona przestaje być widoczna w sieci. Właśnie dlatego nie należy samodzielnie realizować zbyt skomplikowanych procesów reklamowych.

Mailing
Mailing, czyli wysyłanie wiadomości reklamowych ma sens tylko wtedy, gdy mamy pewność, że trafią one do potencjalnych klientów. Wiele firm idzie na skróty poprzez dzierżawę, czy też zakup gotowych baz adresowych. Pamiętajmy, że jest to kompletnie bez sensu. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nasz wiadomość zostanie uznana za spam, a tym samym stracimy sporą ilość gotówki. Adresy mailowe możemy pozyskiwać samodzielnie np. poprzez formularze kontaktowe zmieszczone na stronie.

Wirtualne wizytówki
Wiele osób nie ma pojęcia, jak dużą rolę odgrywają wirtualne wizytówki. Opisy do katalogów branżowych powinny być maksymalnie zróżnicowane, a także unikalne. Taka reklama firmy w internecie będzie skuteczna tylko wtedy, gdy treści nie będą duplikatem wizytówek firm konkurencyjnych.

Twoja ocena: oceń teraz
Aktualna ocena: 0 - 0 głosów